Kiralama Koşulları

ARAÇ KİRALAMA SÜRESİ

En kısa araba kiralama süresi 72 saattir. Araç teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük oto kiralama ücretin 1/3ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) ücreti ve KDV dahil tam gün araç kiralama ücreti alınır.


UZUN SÜRELİ ARAÇ KİRALAMALA

Filo kiralama ve aylık araç kiralama için en az oto kiralama süresi 30 gündür. Aylık oto kiralamaya ekonomik fiyat uygulanır. Aylık araç kiralama fiyatları ve koşullarına ilişkin bilgi için 0212 543 28 40 nolu telefondan Aventour Rent a Car Rezervasyon Merkezini veya size en yakın Aventour Oto Kiralama Ofisini arayabilirsiniz.

TEK YÖN OTO KİRALAMA

Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda araç kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya size en yakın Aventour Rent a Car Ofisini arayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALAMA - TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA

24 saat kesintisiz hizmet veren Atatürk Havaalanı araba kiralama ve Sabiha Gökçen Havaalanı araba kiralama ofislerimizde günün her saatinde, diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içinde kiralık araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir.

HAVAALANI KİRALIK ARABA HİZMET ÜCRETİ

24 Saat kesintisiz hizmet veren Atatürk Havalimanı araba kiralama ve Sabiha Gökçen Havalimanı araba kiralama ofislerimizde, Aventour Rent a Car havaalanı araba kiralama hizmet ücreti almaz.

SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI

Oto kiralama için en az 23 yaşını doldurmuş ve 3 yıllık geçerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araba kiralama hizmetinden faydalanabilir. Lüks araba kiralamada ise en az 25 yaş yaşını dolmurmuş olma ve 5 yıllık geçerli ehliyet mecburiyeti vardır.

İLAVE SÜRÜCÜ

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin oto kiralama sözleşmesine kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

OTO KİRALAMA FİYATLARINA DAHİL OLAN - OLMAYAN HUSUSLAR

Ekonomik araba kiralama fiyatlarına araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, OGS, HGS, trafik cezaları, tek yön ücreti, şehir dışı ve adreste araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu ve Navigasyon gibi ekstra talepler araç kiralama fiyatlarına dahil değildir.

ÖDEME - DEPOZİT

Araç kiralama ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm yerli ve yabancı kredi kartları kabul edilir. (American Express hariç) Yerli müşterilerden kredi kartının numarası depozit olarak alınır. Ancak yurtdışından gelen müşterilerimiz pasaportlarında giriş yaptıklarına dair damgalı sayfayı göstermeleri halinde kredi kartı ile depozit alınmaz bunun yerine 100€ depozito bedeli dönüşte iade edilmek üzere alınır ve sözleşmede belirtilir. Kiralık araçların müşteriye teslimi boş depo yakıt ile yapılır, boş depo yakıtla geri alınır, eksik yakıtla yapılan iadelerde yakıt fark ücreti, servis ücreti ilavesiyle talep edilir.

AVENTOUR RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

TRAFİK CEZALARI

Türkiyedeki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç iade edildikten sonra Aventour Rent a Cara ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman araç kiralama sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Whatsapp Telefon